Firemní Instalace

Jste firma, veřejná instituce nebo vlastník komerční nebo rezidenční budovy a hledáte cestu, jak snížit své provozní náklady a zároveň přispět k ochraně životního prostředí? TOPenergy+ nabízí kompletní řešení ve formě instalace fotovoltaických elektráren. Naše služby jsou k dispozici po celé České republice.

Fotovoltaické elektrárny pro firmy, komerční a veřejné budovy

Nabízíme plánování, dodávku a instalaci fotovoltaických systémů pro různé typy budov, včetně firem, komerčních budov, veřejných budov, bytových domů a městských úřadů. Využijte solární energii pro své podnikání a staňte se soběstačnými.

Povolení, dotace a projektová dokumentace

Zajistíme veškerou potřebnou dokumentaci pro instalaci fotovoltaické elektrárny, včetně stavebního povolení a návrhů na míru. Pomůžeme vám také navigovat procesem získávání dotací a zajišťujeme kompletní projektovou dokumentaci.

Úspory a snížení nákladů

Fotovoltaické elektrárny jsou účinným způsobem, jak snížit náklady na energii a zároveň se stát více soběstačnými. Můžete využít solární energii k napájení svého podnikání, což vede k významným úsporám.

Poradenství a servis

Náš tým specialistů je připraven poskytnout odborné poradenství v oblasti využití solární energie pro vaše podnikání. Poskytujeme také údržbu a servis fotovoltaických systémů, abyste mohli co nejvíce využít svůj solární systém.

Spojte se s námi dnes a zjistěte, jak můžeme pomoci transformovat vaše podnikání nebo budovu a učinit ji energeticky efektivní a soběstačnou.

Potřebujete fotovoltaickou elektrárnu na chatu, rodinný či bytový dům, kancelářskou budovu či výrobní podnik? Žádná instalace pro nás není problém. Vezmeme v úvahu Vaši spotřebu, klimatické podmínky a dispozice budovy a navrhneme elektrárnu o výkonu například 5 kW, 10 kW nebo i větším.

Co všechno obsahuje fotovoltaická elektrárna?

Solární panely

V článcích solárního panelu dochází k fotovoltaickému jevu – přeměně energie slunečního záření na energii elektrickou. Jsou vyráběny ze skla, křemíku, mědi a jejich rámy z hliníku. Jsou zcela recyklovatelné. Mají velmi dlouhou životnost i dlouhodobě vysokou výkonnost – naši dodavatelé na své panely dávají 20–25 leté záruky.

Panely se dělí 

  • podle výkonu (panely o výkonu od 100 až do 500 W) 
  • na monokrystalické a polykrystalické (podle způsobu zpracování křemíku)
  • podle barvy – klasická barva je modrá u polykrystalu, černá u monokrystalu a je možné pořídit si ale i barevnou variantu

Nejběžnější typy panelů pro střešní instalace mají rozměry cca 1,6 x 1,0 m (případně 2,0 x 1,0 m) a váhu kolem 20 kg. Panely mají další charakteristiky jako např. odolnost vůči sněhové zátěži, výkonnost za zhoršených světelných podmínek nebo antireflexní úpravu skla.  Procházejí opakovanými náročnými testy na kvalitu a odolnost.

Dodáváme panely předních světových výrobců (Axitec, AEG, Samsung, LG, AUO – BenQ a další).

Montážní konstrukce

Je systém uchycení solárních panelů, který zabezpečuje to, že instalace zůstane tam, kde má. Pracujeme s německým montážním systémem K2 Mounting Systems. Je to certifikovaný systém, který nabízí řešení pro každý typ střechy (rovné, sedlové, taškové, plechové…) i pro pozemní instalace. 

Měniče

Měnič (střídač) je zařízení, které převádí jednosměrný elektrický proud vyrobený v panelech na proud střídavý, který lze dodat do elektrické sítě.

Měniče dělíme podle výkonu FVE, podle počtu fází a podle dalších funkcí, které nabízejí provozovateli např. komfortní ovládání, hospodaření s vyrobenou energií, management domácnosti a další.

Baterie

Do baterií se ukládá elektřina, která je přes den vyrobena ale není spotřebována, pro pozdější spotřebu. Nabízíme širokou škálu bateriových systémů – dnes zpravidla lithiové (Li-ion, LiFePO4), s kapacitou podle Vašich potřeb.